Przed pojawieniem się fotografii cyfrowej i wszechobecnego druku cyfrowego fotografia była wykonywana ręcznie, pod powiększalnikiem, a jeszcze wcześniej za pomocą metod zwanych dziś historycznymi, poprzez stykowe kopiowanie negatywu na różnorodnych podłożach światłoczułych. Dziś, po latach dominacji fotografii cyfrowej, dawne techniki fotograficzne święcą triumfy wśród artystów i kolekcjonerów fotografii, z jednej strony ze względu na niezrównaną trwałość obrazu sięgającą setek lat, z drugiej ze względu na jego magiczny wręcz wygląd i ręczny, autorski szlif nadany przez twórcę unikatowej odbitce. Po latach stały się one antidotum na mechaniczność i masowość otaczającego nas świata i kultury popularnej oferując unikatowość i elitarność, stając się znakomitym wyznacznikiem gustu posiadacza.

Czemu warto wybrać ręcznie wykonaną odbitkę

  1. Przede wszystkim, kupując zdjęcie wykonane ręcznie, stajemy się właścicielem autorskiej pracy wykonanej przez fotografa, w większości wypadków unikatu lub pracy stworzonej w bardzo ograniczonej ilości egzemplarzy. Warto zauważyć, że niektóre z dawnych technik praktycznie uniemożliwiają wykonanie dwóch identycznych odbitek, dzięki czemu każdy egzemplarz z serii staje się unikatowy.
  2. Nie ryzykujesz, że to samo zdjęcie zobaczysz w salonie sąsiadów. Znakomita większość oferowanych przez nas zdjęć powstaje w seriach nie przekraczających 30 sztuk. Ilość zdjęć w serii oraz numer odbitki znajduje się na odwrocie każdego ze zdjęć.
  3. Zdjęcie wykonane ręcznie nawet na pierwszy rzut oka różni się od masowo produkowanych zdjęć cyfrowych podkreślając Twój smak i dobry gust. Będzie stanowić znakomity prezent dla osoby o wysublimowanym guście bądź znakomitą, przydającą prestiżu dekorację gabinetu bądź mieszkania.
  4. Wykonywane ręcznie, zgodnie z zasadami archiwalności zdjęcia charakteryzują się niezwykłą trwałością przekraczającą 100 lat. Unikatowe, trwałe odbitki nie stracą na wartości, a wręcz przeciwnie, istniejąc w ograniczonej liczbie egzemplarzy, numerowane i sygnowane przez autora mogą na wartości zyskiwać.