002 – Strzegom
Wykonana w 2011 roku fotografia autorstwa Radosława Brzozowskiego przedstawia uliczkę prowadzącą do Bazyliki Strzegomskiej, jednego z najcenniejszych zabytków gotyku na terenie Rzeczypospolitej. Jest to też jedna z piękniejszych uliczek Strzegomia, często zupełnie nieznana turystom, którzy wolą do kamiennej bazyliki podejść z drugiej strony, nie dostrzegając nawet ukrytego za nią piękna.
Odbitka wykonana została w technice pigmentowej na papierze Fabriano Artistico, z zastosowanie archiwalnych barwników i obróbki co gwarantuje jej trwałość wynoszącą kilkaset lat.
Oferowana odbitka nosi nr 1, a docelowa ilość kopii tego zdjęcia to 30. Odbitka jest oprawiona w passe partout i ramę.
Wymiar obrazu: 17,8×26,8cm
Wymiar arkusza 19×27,8cm
Rozmiar passe part out: 30×40 cm
Kolor passé partout: biały
Kolor ramy: czarny

005 – Wałbrzych ul. Pankiewicza
To zdjęcie autorstwa Radosława Brzozowskiego ukazuje jedną z naszym zdaniem najpiękniejszych uliczek w Wałbrzychu, ul. Pankiewicza. Wykonane zostało na krótko przed planowanym wyburzeniem starych, zaniedbanych kamienic, do którego na szczęście nie doszło. Burzenie zabytków zastąpić ma ich rewitalizacja.
Technika olejna, wybrana przez autora, wykonana w sposób świadomie nie ‘perfekcyjny’, z obszarami, w których obraz jakby zanika, ucieka sprawiając wrażenie starej, złuszczonej farby na ścianach domów znakomicie koresponduje z charakterem tego miejsca i odczuwanymi tam emocjami. A jest to miejsce z jednej strony przepiękne, malownicze, z drugiej zaś zaniedbane, zapomniane, ze ścianami pokrytymi łuszczącą się farbą, spod której wyzierają napisy w języku niemieckim. Choć i one powoli łuszczą się i blakną, jakby całe to miejsce miało odejść w niepamięć. Obraz ten staje się swoistym hołdem dla tak wielu podobnych miejsc na tak zwanych ‘ziemiach odzyskanych’. Hołdem i głosem sprzeciwu wobec ich losu
Odbitka wykonana została w technice olejnej na papierze Canson z zachowaniem zasad procesu archiwalnego tak, by zapewnić najwyższą trwałość.
W chwili obecnej oferujemy odbitkę nr 1 z planowanej serii 30. Odbitka jest oprawiona w passe partout i ramę.
Rozmiar obrazu: 18,8×25,6 cm
Rozmiar arkusza: 21×28.2 cm
Kolor passe partout: biały
Rozmiar passe partout: 30x40cm
Kolor ramy: czarny